Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. - Henryk Sienkiewicz
bliżej Słońca
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Blog2011.06.04 23:22 06.05 01:04

Fluor

 

Dylematy krawcowej

 
Niezwykłe właściwości dzikich roślinek z mojego ogródka.
Współczesna medycyna zaleca napar z liści szałwii ( lekarskiej)do płukania jamy ustnej i gardła.
Natomiast właściwości szałwii wieszczej (Salvia divinorum) już zakłódkowane :)
Uprawa owej jest przestępstwem.


 
    Wczoraj późnym wieczorem niespodziewanie wpadła na moment krawcowa, musiała po nocy - przepraszam sąsiadko - uśmiecha się zawstydzona - mój chłop się uparł , powiada - idź teraz podziękować, bo jutro znowu ją licho gdzie poniesie... Krawcowa raptownie zakryła wolną ręką usta. W drugiej ściskała sznurkowe uszy nowiuteńkiej, kolorowej torebki na prezent - to dla sąsiadki, za kurzajki, co po soku z  jaskółczego  ziela mojemu chłopu  zniknęły bez śladu.
Wrzasnęłam, zezłoszczona, bo wiem, że im się nie przelewa - nie potrzeba! Nie macie na co pieniędzy wydawać?! 
    Krawcowa  cofnęła się pół kroku, jakby zmalała, spuściła powieki. Widzę, że różowieje  jej koniuszek nosa.. Wiem, co to znaczy... uch, ale jestem głupia, podła.. prawie wyrwałam modną torebkę prezentową z ręki krawcowej, na siłę przy stole usadziłam. Słyszę siebie (szok), jak bez namysłu kłamię: aaa, boli mnie ząb, wszystkim się dzisiaj ode mnie oberwało, można? - wyciągam z torebki litrowy słoik (ze szklaną pokrywką), pełen ciasno ułożonych ćwiarteczek  gruszek.
Kompot?  Niee, szepce krawcowa, to zeszłoroczne, z ogródka sąsiadki, gruszki,  w zalewie octowej, mojej roboty, najlepsze do przekąsek.
Zrobię coś specjalnego do picia - krzątam się odwrócona, bo teraz mi koniuszek nosa poróżowiał.
Po kwadransie    krawcowa spytała o bolący ząb. Jakaś nadwrażliwość chyba - brnę dalej w bagno nieprawdy.  Tymczasem krawcowa w temacie obeznana, bo jej  synowa pracuje w gabinecie dentystycznym  ( asystentka stomatologa). 
Owszem, powiada krawcowa, są  pasty na nadwrażliwość zębów, ale niezdrowe, z fluorem są!  A przecież  wszędzie głoszą, że  fluor to trucizna. Synowa ciągle  nafucona ( zezłoszczona?), bo doktór pacjentom każe kupować najdroższe pasty, z fluorem, ze najlepsze od bólu. Niedawno znowuż  synowa zemściła, że doktór odwołał pacjentów, znaczy się synowa musiała ich przepisywać na inne dni, bo wypachnieni farmancjanci   do  najdroższej restauracji ( mówiła, ze ta restauracja nazywa się Wiprum, czy jakoś tak)  go zaprosili. Na drugi dzień doktorowi trzęsły się ręce, blady był, co chwila musiał do toalety. Ledwo co z teczki wyciągnął lekramy - od nowej, bardzo drogiej pasty do zębów BEZ FLUORU. Synowa gada, że akurat tej paście lekram w telewizorze nie trzeba, wystarczy jak ostatnio  głośno na świecie o fluorowej truciźnie. Jeszcze cóś gadała, że taniej farmacjantom  wypadnie zapłacić za artykuł o szkodliwości fluoru, niż za lekramę nowej pasty w telewizorze.  A sąsiadka jak myśli?
Pocieszyłam krawcową, omijając  problem fluoru - żadnej z drogich past nie ma co kupować, zeszłorocznej  ususzonej szałwii z ogródka na strychu jeszcze dwa pudła ( po butkach), więc jest co na bolące zęby zaparzyć :)

Z fluorem sama nie poradzę... 

 
2436 odsłon  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: fluor, trucizna, szałwia, dentysta, reklama.
Re: Fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 00:23
Pytanie do Państwa. Czy Ktoś z Państwa wie,które zakłady przemysłowe na terenie Krakowa w efekcie poprodukcyjnym emitowały najwięcej fluoru? Nie Skawina, czy Alwernia, jakoś bliżej centrum...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Fluor 
Paweł Tonderski, 2011.06.05 o 00:38
Na temat Krakowa nic nie wiem w tej akurat sprawie, wiem natomiast, w którym regionie Polski dolewa się najwięcej fluoru do wody pitnej. Jest nim region Trójmiasta. Dane pochodzą sprzed kilku lat.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 01:00
Dzięki za komentarz. Też podejrzewałam, że najbardziej w Trójmieście "uzdatniają wodę w kranach fluorem". Natomiast prawie nic nie wiemy o skażeniach powietrza poprodukcyjną emisją fluoru, w szczególności w dużych miastach( w Krakowie z dramatycznymi skutkami wobec bezpośredniego aglomeracyjnego zagęszczenia).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Esperance? 
Malawanda, 2011.06.05 o 02:35
Wcięło Twój komentarz, ale swoją odpowiedź jeszcze zdążyłam skopiować, więc wklejam:
Przyjaciółko najukochańsza, wytłuszczone - że na słono, więc do mięs przeróżnych najlepsza przystawka. Naprawdę myślałam, że kompot. Wytłuszczone, bo w occie! Zenuś ostatnio opowiadał: wio..! i po secie octu na litkupie było. Krawcowa jest autentyczna, Hela - zakład krawiecki przy ul. Złotej 22. W zeszłym roku prosiłam sąsiadów, żeby - kto może - narwali gruszek, bo spady zaraz się psują, więc kłopot. Krawcowa się zgodziła, poresztą drudzy sąsiedzi też. Z jaskółczym zielem nie ma żadnej konfabulacji. Na co byłoby wymyślać opowiastki, skoro życie znacznie bogatsze. Szwagier Heli - szewc- mieszka przy Złotej pod jedenastką.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Malawando...   
esperance, 2011.06.05 o 02:50
Nie wcięło. :( Wypirzyłam, bo fantazja mi odeszła, jak doczytałam o koniuszku nosa. ;-) Wydumałam, że pytanie może nazbyt dociekliwe? Po cóż, pomyślałam sobie, o wszystkim tak wyraźnie obwieszczać?
Bardzo podoba mi się Twoja krawcowa. Ona z tych, co ich uwielbiam, jej szwagier zresztą też. Niczego ponad prosty rozsądek nie potrzeba.
Mam nadzieję, że w Twoim ogródku jeszcze wielka rozmaitość ziółek? Bo z każdym serwujesz nam wyśmienitą ucztę!
Wyrazy uznania dla Ciebie i Heli. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Krzem kontra fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 15:36
Esperance, powiem Ci, czego w ogródku nie mam:) Otóż skrzypu polnego ( U Zenka - hohoho, ile tego rośnie :)).
A skrzyp to najlepsze źródło przyswajalnej krzemionki. Podobno krzem organiczny jest najważniejszym składnikiem mineralnym człowieka. Ciało ludzkie o wadze 70 kg zawiera 7 gram krzemu organicznego i nieorganicznego. Krzem wchodzi w skład tkanki łącznej. Jest podstawą struktury kości, chrząstek, naczyń krwionośnych mięśni. Krzem to zdrowa skóra, mocne paznokcie, włosy +www.krzem.or
Krzem organiczny naprawia struktury układu nerwowego przez co niweluje skutki zatrucia toksynami środowiskowymi( m.in. powietrzem skażonym poprodukcyjną emisją fluoru). Dzisiaj powiedział mi o tym mąż sąsiadki naszej krawcowej:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzem kontra fluor   
esperance, 2011.06.05 o 21:56
Proponuję wyprawę do Zenka po rozsadniki skrzypu. :-) Na pewno będą najwyższej jakości, naturalne. Wtedy w przyszłości przymówiłabym się o zgodę na zrywanie Twojego skrzypu – szczególnie w celu naprawy struktur układu nerwowego. Znając Ciebie i czytając historię gruszek w zalewie octowej domniemywam, że szczodre przyzwolenie na buszowanie pośród ziółek otrzymałabym. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzem kontra fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 22:25
Skrzyp rośnie wszędzie:) Do Zenka jak najbardziej - w odwiedziny oraz po miód ( póki co mam zamówienia na 10 słoików. Kasę zbiorę przed wyjazdem, żeby się przypadkiem nie rozeszła :). Ale chyba jeszcze nie ma aż tyle miodu.
Się pobuszuje u Zenia i u mnie... :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzem kontra fluor   
esperance, 2011.06.05 o 22:37
No to Zeniu musi popędzić pszczółki do roboty, bo ja też CHCĘ MIODU!

PS. Ależ w Warszawie piękny księżyc!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzem kontra fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 22:48
Dziś Księżyc,zwykle kapryśny, sprzyja dobrym życzeniom:)
+www.kalendarz-365.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Księżyc   
esperance, 2011.06.06 o 00:55
Patrzyłam na Księżyc i życzyłam wszystkim tego, co dla nich dobre.
Teraz czekam na efekty. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Fluor 
w.red, 2011.06.05 o 11:59
Zielarstwa po prostu nie ogarniam. Co najwyżej mogę ograniczyć się do mądrości naszych przodków.
Co do fluoru i wielu innych rzeczy. Dobrze wiedzieć co może zaszkodzić i kiedy. Nie mniej do wszystkich osiągnięć "zdobyczy cywilizacji" podchodzę z dużą rezerwą bo ich popularyzowanie jest najczęściej związane ze sponsoringiem. A "zysk" z samej natury dzisiejszej świadomości wyklucza obiektywizm "naukofców".

Dlatego :
Obyśmy zdrowi byli :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Fluor 
Malawanda, 2011.06.05 o 16:08
Święta racja :) Niestety wiele osób bez dystansu odbiera treści reklam. W szczególności ufają reklamowym informacjom koncernów farmaceutycznych :(
Jeśli są chorzy,oczywiste, że ufają lekarzom, więc futrują się drogimi lekarstwami na receptę.
Wredzie, powiedz, czy się mylę, twierdząc, że współczesne kuracje medykamentami zwalczają wyłącznie objawy, nie przyczyny chorób.
Zatem jednym głosem z Tobą: Obyśmy zdrowi byli :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Malawanda 
w.red, 2011.06.05 o 21:13
Doskonałą odpowiedzią na Twoje zdawać by się mogło retoryczne pytanie jest ...
lektura "ulotki informacyjnej" w większości leków. Wiem że to zdanie godne Heraklesa by zmusić się do tego (i to jeszcze z "włączonym myśleniem"). Jednak pominąwszy braki specjalistycznej wiedzy wniosek jest jeden. Nie tylko że taki lek nie leczy przyczyn, ale też z różnym skutkiem leczy objawy. Natomiast lista przypadków w których może zaszkodzić i stać się przyczyną innych chorób lub powikłań bywa zatrważająca.
Z tego powodu osoby o słabych nerwach lepiej by tego poniechały.
Nie od dziś ani nie od wczoraj w świecie lekarskim osoby starające się leczyć wedle koncepcji holistycznej stają się wdzięcznym obiektem ostracyzmu swoich kolegów po fachu sponsorowanych przez światowe koncerny farmaceutyczne.
Bo dla nich choroba to ...biznes. Kto nie wierzy może przespacerować się przez "ośrodki zdrowia" i apteki. Wnioski każdy może wyciągnąć sam, ale nie będą one budujące.
Pytaniem jest jak jednak zachować zdrowie we współczesnym środowisku kiedy co rusz okazuje się że faszerowani jesteśmy chemią zmieniającą nasz organizm. I Bogu tylko wiadomo czy i na ile ma to już miejsce na poziomie molekularnym poprzez manipulowanie DNA.
Niżej link do pewnego "ciekawego" przykładu że tak powiem "po linii" :

+prawdaxlxpl.wordpress.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malawanda 
Malawanda, 2011.06.05 o 22:30
Wredzie, idąc za tropem z linka zajrzałam również tu:
+www.prisonplanet.p. Muszę pozbierać myśli...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malawanda 
w.red, 2011.06.06 o 00:02
Ogromne dzięki za linka. Właśnie jestem w "trakcie" przeglądania zawartości. Pierwsze wrażenie :
" O żesz Ty...!"

Natomiast już zdążyłem uśmiać się do łez przeczytawszy taki fragment :
"..Albo, jeśli elity będą liberałami o miękkich sercach, mogą zdecydować, że odegrają rolę dobrych pasterzy dla reszty ludzkości..."
To naprawdę paradne przypisywać tej opcji jakiekolwiek działania "dla człowieka" i jego dobra.

Dzięki jeszcze raz i wracam do lektury. Całości dziś nie skonsumuję ale może w najbliższym czasie.
Przypuszczam że nie będzie to czas stracony.

dobrej nocy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → MatiRani
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Zenon Jaszczuk → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Zenon Jaszczuk
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → MatiRani
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Piwowar
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Marek Stefan Szmidt
więcej…