Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. - Henryk Sienkiewicz
bliżej Słońca
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2012.01.10 14:45 17:07

Likwidacja Prokuratury Wojskowej

 

Chciałem popełnić samobójstwo...

 
Chciałem popełnić samobójstwo, ale źle wymierzyłem, bo ktoś próbował wejść do pokoju - powiedział PAP prokurator Mikołaj Przybył. "Broniłem honoru ludzi, których znałem i którzy świetnie pracują" - podkreślił( 10.01. Poznań (PAP, jest dziś w gw)
 
     Statystycznie (w roku) w Polsce najwięcej samobójstw popełnianych jest przez powieszenie -4221, co stanowi 75,04%; przez zastrzelenie się - 52, czyli 0,92% ogółu samobójstw. W efekcie degradacji polskich struktur wojskowych być może proporcje się zmienią.
     Publiczne media z pewnością, wg instrukcji przedstawią narodowi przyczyny szokującego finału wczorajszej konferencji prasowej prokuratora Przybyła.
Wiemy, że są niewiarygodne, więc poszukamy prawdy na Nowym Ekranie.
 Niestety ja się zawiodłam. Uważam, iż np. magielfinansowy.nowyekran.pl subiektywnie interpretuje wczorajszy dramat prokuratora Mikołaja Przybyła, na wstępie błędnie określając go Prokuratorem Naczelnej Prokuratury Wojskowej, co sugeruje inny zakres działania, uprawnień, obowiązków..
     Płk Mikołaj Przybył jest Zastępcą Wojskowego Prokuratora Okręgowego
w Poznaniu ds. Przestępczości Zorganizowanej, co znaczy, że nadzoruje prowadzenie śledztw i dochodzeń własnych oraz prowadzonych przez inne organy lub im powierzonych, w sprawach o czyny zabronione wyczerpujące znamiona przestępstwa:
a) określone w rozdziałach XVI-XVIII ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.),
 b) o charakterze terrorystycznym,
c) noszące cechy zorganizowanej przestępczości, d) łapownictwa i płatnej protekcji, gdy sprawcą jest oficer starszy lub popełniony czyn jest związany z działalnością: organów władzy ustawodawczej, organów administracji rządowej (w tym w szczególności z działalnością jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej), administracji samorządowej, wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania i kontroli, albo wiążące się z wykonywaniem zadań służbowych poza granicami państwa,
d) inne, które ze względu na wagę sprawy, na podstawie polecenia Naczelnego Prokuratora Wojskowego, zostały przekazane do prowadzenia przez Oddział do spraw Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej;
    Oświadczenie prokuratora Przybyła w istocie dotyczyło zbrodni rozgrabiania wojska. Mówił, że: W sprawach dotyczących przestępczości gospodarczej oskarżaliśmy zawsze skutecznie - bez uniewinnień. Nasze śledztwa obejmują coraz większy zakres i prowadzą do ujawniania nowych nieprawidłowości oraz systemu przestępczych powiązań, na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych. Ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne, mechanizmy ustawiania przetargów
i wyłudzania ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego
.
     Prokurator jest świadom, iż aferę z telefonami rozdmuchali skorumpowani decydenci zmierzający "do jak najszybszego zlikwidowania tej ostatniej zapory(Prok. Wojskowej) przed systemem zorganizowanej przestępczości pozwalającej na całkowite i bezkarne okradanie Wojska Polskiego". Przedstawiając słuszne zarzuty, powiedział WSZYSTKO!!
     Oświadczenie jest oskarżeniem rządu, władz - skorumpowanych złodziei okradających Polskę. Dlatego komentarz z powołanego na wstępie źródła, o treści: Prokurator wojskowy Mikołaj Przybył w trakcie konferencji prasowej w Poznaniu odczytał oświadczenie dotyczące ujawnienia przecieków w sprawie śledztwa smoleńskiego po czym poprosił dziennikarzy o opuszczenie sali by można ją było przewietrzyć. Dziennikarze opuścili salę i chwilę potem usłyszeli strzał. "Konferencja dotyczyła inwigilacji dziennikarzy zajmujących się śledztwem smoleńskim" uważam za niebezpieczną manipulację, odwracającą uwagę czytających od istoty oświadczenia. Znajoma krawcowa jest przekonana,że prokurator był zmuszony  strzelić do siebie, bo w wojsku rozkaz to rozkaz.Szczęściem z nerwów cokolwiek chybił...Oby z osłabienia nie rozchorował się śmiertelnie.
 

 
4189 odsłon  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: samobójstwo, rozkaz, wojsko, korupcja, honor.
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 15:31
Malawanda.
Czyli w mojej odpowiedzi Bitsay są punkty zgodne z Twoim przedstawieniem sprawy ( krawcowej oczywiście).
- Re: Dożynanie watahy trwa. Smolensk nadal morduje!!!
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 13:36
Bitsay.
Dalej całej sprawie się łeb ukręci. Jak widzisz już filmy wycofali. Możemy przyjąć kilka punktów zaczepienia. Co by nie pisać trudno jest zdążyć za ludzkimi czynami. A prawdy oczywiście się nie dowiemy.
1) Rozgrywki między służbami - dla śmiechu nazwanymi specjalnymi - które z Polską nic nie mają wspólnego (wrogowie Polski osadzeni przez okupantów)
2)Czyszczenie ostatnich Polskich "generałów" ze wszystkich naczelnych instytucji.
3) Człowiek solidny - doszedł w śledztwach za dalego - do samej wierchuszki.
4)Dostał propozycję nie do odrzucenia - masz się odstrzelić bo wymordujemy rodzinę.
5) Desperacki krok bezsilności w ujawnieniu tej mafii. Jak słyszymy liwidacja prokuratury wojskowej i przejęcie przez cywilną, partyjną. Tylko na stanowiskach wojskowych też partia obsadza swoimi.
6) Inscenicacja jak w teatrze - odejście z honorem.
7) Łańcuszek śmierci po Smolenskiej.
Trzeba śledzic dalsze wydarzenia łżemichnikoidów.-
- +polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.10 o 18:40
Zenuś, to wszystko straszliwa prawda, kontynuacja zamachu smoleńskiego, ale i trwającego od lat agresywnego procesu unicestwiania Polski, choćby skutków prywatyzacji. Patrz, nie mamy wojska. Szkolenie zawodowych żołnierzy to jawna kpina. Nie mamy broni, fabryk zbrojeniowych, żadnego zaplecza. Prokuratura wojskowa już niepotrzebna? Jej właściwości rzeczowej przypisane jest ściganie najcięższych zbrodni. Więc najpierw wystąpi kosztowna konieczność zmiany prawa karnego materialnego i procesowego, za którą my zapłacimy. Prokuratorów nie ubędzie, w miejsce wojskowych zostaną utworzone etaty cywilne. Prokuratorzy wojskowi osobiście wykonują czynności śledcze, nie zlecą ich przecież tym głąbom z żandarmerii. Prokuratura cywilna od wszystkiego ma policję, którą zza biurek poniekąd nadzoruje.
Jak się okazało, nie wszystkie tuzy prokuratorii to szmaty.
Martwię się o płk. Przybyła...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 20:12
Malawanda.
Ty wiesz, że ja widzę to wszystko. Likwidacje Polski, Polaków, wszystkiego co POLSKIE. Pisałem o tym wielokrotnie. Nie znam człowieka - Przybyła. Zakładam, że był normalny. Bo nic nie wiedząc, dlaczego mam sądzic inaczej. Wkurzają mnie wpisy w sieci, typu; wojskowy, a nie potrafil się zastrzelić, dlaczego nie pokazał sprawców, dlaczego nie powiedział wszystkiego co wie itd. Traktuje tych ludzi jako "oszolomów", jak brojlery.
Myslę, że człowiek odbierający sobie życie, świadomie, lub podswiadomie "organizm", może jego jestestwo, broni się do ostatniej chwili.Chciałoby się powiedziec tym głupkom, pokaż ty jak to się robi.
Dlaczego nie wyłożył kawy na ławę ( w/g mnie wyłożył). A że bez nazwisk, to swiadomie wybrał taki glejt na życie dla całej swojej rodziny. To jednak trzeba rozumieć. A może ja jestem przemądrzały?!!
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.10 o 22:21
Zenuś,
przecież to prokurator, a toczące się śledztwa są tajne.Nie mógł polecieć nazwiskami złodziei,dopóki go nie odwołają ze służby.
Mają szubrawcy dylemat, więc będą się spotykać, naradzać. Już chyba nawet zaczęli?:)
Obawiam się, że płk.Przybył śledztw nie zakończy aktami oskarżenia. Ale wiem, że przygotował godnych siebie następców. Prokuratorzy wojskowi to osobliwa korporacja. Trzymają się razem, wspierają wzajemnie, bo nikt ich nie lubi, zobaczymy;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 22:36
Malawanda.
Obyś miała rację, bo ja już zwątpiłem we wszystkie instytucje panstwowe. Dlatego piszę. Wojskowi do lasu, będziemy odzyskiwać Polskę dla Polski i Polaków. Nie chcę jaśniej pisać. jednak tylko w tym widze nadzieję. Jeśli 'rządzący" zaczną się wieszać, ulegać wypadkom, strzelać do siebie, to reszta chołoty ucieknie - uffff. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 23:06
Malawanda, wszyscy
+www.youtube.com#!
_ +tv.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Piotr Świtecki, 2012.01.10 o 16:50
Poszkodowany Przybył? Dwa postępowania: ws. kradzieży roweru
i kołpaków
OBA PROKURATURA UMORZYŁA

Całość: +www.tvn24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.10 o 18:01
Pies drapał prokuratorskie kołpaki, rower, zabitego psa.
Zamachy też miał oswojone. Prokuratorskie ryzyko zawodowe. Każdy sumienny, rzetelny prokurator jest zagrożony proporcjonalnie do ciężaru wykrywanych przestępstw.Natomiast kolejne, na niebiesko otwierające się teksty trącą manipulacją. Fakty już obrosły interpretacją wg potrzeb, W szczególności eksponowane są uchybienia procesowe, np. że "prokuratura ta sześć razy złamała prawo, żądając by operatorzy sieci komórkowych ujawnili jej treść esemesów dziennikarzy oraz prokuratorów, bez zgody sądu". To jakaś bzdura, bo postanowienie sądu w tym względzie jest formalnością. Organy ścigania nie tylko chcą zapisu rozmów, ale nagminnie je podsłuchują, uchybiając przepisom kpk.I nic się nie dzieje, dopóki śledczy nie stanie się niewygodny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Piotr Świtecki, 2012.01.10 o 20:42
Racja, racja! Dziękuję za trzeźwe i fachowe uwagi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Jacek, 2012.01.10 o 23:15
Najlepsze rozwiązanie - zlikwidować. Nie szukać winnych, przyczyn, odpowiedzi na podstawowe pytania. Rozwiązać, rozformować, zlikwidować, anulować, przekształcić, zrestrukturyzować. Czyli unicestwić. Resztę spopielić. Nie pozostanie nawet ślad. Gdzie honor? Gdzie ambicja? Gdzie człowieczeństwo? Gdzie wartości ogólnoludzkie, uniwersalne (na które tak wielu się powołuje)? Gdzie miłość i jej polityka?. Jest natomiast złamanie prawa o bilingach. To jest najważniejsze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 23:34
Jacek.
Jak wiesz najmniej istotna sprawa jest najważniejsza. To jest odwracanie kota ogonem. Nie będą pisać o tym co ja pisałem. Powołac pięciu sprawiedkiwych, rozliczyć wszystkie tzw prywatyzacje. Tym sposobem pozbywamy się wszystkich rządzących i zatrudniamy ich w kopalni z zamieszkaNIEM na miejscu. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.11 o 00:24
Jacek,gdzie nasze wojsko?
Jasne, że dla sprawców dramatycznej afery wartości, których haniebny brak im wytykasz są nigdzie. Zmanipulowani Polacy stają się biernymi konsumentami, Europejczykami bez ojczyzny.. Decydenci już ustawieni, umkną, gdy odczują narastający gniew narodu. Marzę o Wielkiej Polsce, jak my wszyscy TU. Idea naprawy jest efektem obszernej wiedzy i wieloletnich przemyśleń KJW.
Mamy CP, pora działać.
Natomiast nieprawdą jest, że nastąpiło jakieś "złamanie prawa o bilingach" To oszczerczy zarzut, bo prok.Przybył podjął czynności śledcze w oparciu o przepisy kodeksu postępowania karnego, skrupulatnie ich przestrzegając, co szczegółowo przedstawił w swoim oświadczeniu.Postrzegam zakłamaną medialną interpretację faktów,przekręcanie sensu terminów prawnych. Jak trzeba, rozważymy treść Oświadczenia w szczegółach
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Jacek, 2012.01.11 o 09:39
Ironia się kłania. Zaprzeczałbym sam sobie. Czasami można się pogubić. Jednak jest różnica w słowie pisanym a mówionym. Już nie raz tak było.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej   
Jan, 2012.01.11 o 01:00
Sprawa jest raczej prosta. W Wojsku Polskim juz od dawna istnieja struktury mafijne dzialajace w obszarze ogromnych przekretow gospodarczych i jest co przekrecac bo chodzi o milionowe sumy.
Wspomniana mafia rozrosla sie do tak duzej wielkosci, ze jej wplywy i mozliwosci decyzyjne sa ogromne. Jezeli ktos staje sie niewygodny bo zagraza pozycji tej uprzywilejowanej grupy albo co gorsza chce kogos pociagac do odpowiedzialnosci to dzieja sie rzeczy dziwne i ciekawe.

Chcialem tez podpowiedziec, ze Nowy Ekran to nie jest zrodlo opiniotworcze godne zaufania.
Jak wiele przykladow pokazuje to gniot propagandowy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.11 o 01:20
Właśnie tę mafię tępi, ściga, oskarża prokurator Przybył.
Mam nadzieję, że dramatyczna konferencja prokuratora poskutkuje nagłośnieniem zbrodni mafijnych przekrętów.
Wiadomo, że mafii trzeba łeb ukręcić, ja niestety nie wiem, jak :(
W kwestii Nowego Ekranu nie mamy podstaw do jednoznacznej oceny. Przecież tam piszą wszyscy, prawdziwi patrioci również:)Nie pozostaje nic innego, jak NE czytać bardzo uważnie, analizując także domyślne treści pomiędzy wierszami, prawda?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Piotr Świtecki, 2012.01.11 o 09:20
Przekazuję informację dot. filmów:

Jak wiadomo w poniedziałek 9 stycznia 2012 skasowano na moim koncie na youtube  film TVN24 z konferencją prasową pułkownika Mikołaja Przybyła.

Film dzięki innemu życzliwemu userowi jest też dostępny na DailyMotion, i póki co się trzyma.

1) +www.dailymotion.com

2) +www.dailymotion.com

3) lub ten sam (drugi) u mnie:
09.01.2012 POZNAN: CZ. 2 KONFERENCJA PLK MIKOLAJA PRZYBYLA - PROK. NACZELNEJ PROKURATURY WOJSKOWEJ
+www.youtube.com

Film numer 1) został zdjęty z mojego konta z youtube zgodnie z regulaminem.

Ciekawe jest jednak to, że wiele filmów telewizji TVN, czy TVN24 jest dostępnych na tym portalu i nie ma z tego tytułu problemów.

Oznacza to, że ten konkretny film z konferencją prasową w całości jest niewygodny (w oficjalnych mediach są pokazywane tylko wybrane fragmenty).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Jacek, 2012.01.11 o 09:46
Jeszcze ciekawszą rzeczą jest, kto akurat ustawił i pozostawił pracującą kamerę na konferencji? Przypadek czy ustawka? Kto był reżyserem? A może by tak w końcu pozwolić filmować rozprawy sądowe? Chyba jednak lepsze są kaptury.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Piotr Świtecki, 2012.01.11 o 09:53
Te filmy są względem wcześniej dostępnej werji obcięte z prawej strony! Na dostępnych wczoraj nagraniach widoczne były buty płk. Przybyła, pomijając już didaskalia ("[PADA STRZAŁ]").
Ilość zniekształceń i dezinformacji zaczyna przypominać sytuację po 10 IV.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.11 o 11:12
Mufti.
Podawałem ten film, ale nikt nie zareagował.
Re: Dożynanie watahy trwa. Smolensk nadal morduje!!!
Zenon Jaszczuk, 2012.01.10 o 15:13
Prosze zwrócic uwagę na 0;24/25 sekundę filmu. Podobno płk wyszedł do innego pokoju niż przebywał podczas konferencji. A jeśli tak, to co to za ruch, podskok "nogi", "stopy" po prawej stronie stołu?!!-
-+www.youtube.c#!
odpowiedz zgłoś naruszenie
-+polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Adam39, 2012.01.11 o 12:00
Tu jest link na You Tube w wersji anglojęzycznej ostatnich chwil wystąpienia pułkownika:
+www.youtube.com#!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakazane filmy dostępne w sieci (Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej) 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.11 o 13:07
Adam39.
Właśnie podałem ten film j/w. Tylko widocznie żle skopiowałem, brak om. +www.youtube.com#!Pozdrawi
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Leszek, 2012.01.17 o 19:00
a może chciał upiec kilka pieczeni na jednym wystrzale? Powiedzieć co się dzieje i zostać wyłączonym z prowadzonych spraw, które też pachniały kulą w łeb?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Likwidacja Prokuratury Wojskowej 
Malawanda, 2012.01.24 o 21:46
Tęż myślę, jak napisałeś, niektóre pieczyste już, zdaje się, zarumienione :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
Linki, cytaty, nowiny:
Rozmowa z gen. Sławomirem Petelickim o jednostce GROM-u
najnowsze komentarze
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → MatiRani
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
Jacek → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Jacek
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Zenon Jaszczuk → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Zenon Jaszczuk
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → MatiRani
Re: Ważne sprawy Patriotów
MatiRani → Malawanda
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Piwowar
Re: Ważne sprawy Patriotów
Malawanda → Marek Stefan Szmidt
więcej…